שְׁאֵלָה:
איזה יתרון יש למערכת הספרות ההקסדצימליות על פני המערכת העשרונית במאדים?
Ahmad
2016-01-04 17:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב- המאדים אנו למדים שמארק מתקשר עם נאס"א באמצעות Pathfinder הנטוש משנת 1996.

בהתחלה הוא משתמש במערכת YES / NO כדי לתקשר ואז בוחר את ההקסדצימלי מערכת לתקשר תווים מקודדים ASCII.

אני יודע שקל לחלק מעגל ל -16 פרוסות, ללא צורך בכלי למדידת זווית (22.5 מעלות לפרוסה). אבל, האם המערכת העשרונית (36 מעלות לפרוסה) לא תהיה נוחה יותר עבורו וגם עבור נאס"א, גם אם הוא לא יצייר 10 פרוסות מושלמות?

כלומר, האם לא יהיה יותר מקום לטעות בסיבוב המצלמות לעבר הספרה הלא נכונה עם מערכת הקסדצימלי, מאשר בעשרון, בהתחשב בגודל של כל פרוסה?

איזה יתרון מספקת המערכת ההקסדציאלית שמערכת העשרונית לא?

אני לא זוכר את הספר בצורה מושלמת, או אם הוא חשב על זה לפני שהקים את מערכת ה- hex, אבל בסופו של דבר לאחר שה- hex אפשר להם לשלוח לו תוכניות מקומרות, נכון?
@ToddWilcox - כן. הציטוט מהספר הוא "* נצטרך לדבר מהר יותר משאלות כן / לא כל חצי שעה. המצלמה יכולה להסתובב 360 מעלות, ויש לי הרבה חלקי אנטנות. זמן להכין אלפבית. אבל אני לא יכול פשוט השתמש באותיות A עד Z. עשרים ושש אותיות בתוספת כרטיס השאלה שלי יהיו עשרים ושבעה קלפים סביב הנחתת. ** כל אחד מהם היה מקבל רק 13 מעלות קשת. גם אם JPL מכוון את המצלמה בצורה מושלמת, יש סיכוי טוב לא אדע לאיזה מכתב התכוונו. "***
* "אז אצטרך להשתמש ב- ASCII. כך מחשבים מנהלים תווים. לכל תו יש קוד מספרי בין 0 ל 255. ערכים בין 0 ל 255 יכולים לבוא לידי ביטוי כ -2 ספרות הקסדצימליות. על ידי מתן לי זוגות של ספרות הקס, הם יכול לשלוח כל דמות שהם אוהבים, כולל מספרים, פיסוק וכו '. איך אני יודע אילו ערכים הולכים עם אילו תווים? מכיוון שהמחשב הנייד של יוהנססן הוא שפע של מידע. ידעתי שיש לה טבלת ASCII שם איפשהו. כל הגיקים במחשב לַעֲשׂוֹת."*
"* אני צריך להיות צופה במצלמה כשהיא מאייתת דברים. זה כל פעם חצי בת. אז אני צופה בזוג מספרים ואז מחפש אותם על דף רמאות ASCII שהכנתי. זו אות אחת. אני לא ' אני לא רוצה לשכוח אותיות כלשהן, אז אני מגרד אותן בעפר בעזרת מוט. התהליך של מציאת אות וגירוד בעפר לוקח כמה שניות. לפעמים כשאני מסתכל אחורה במצלמה, התגעגעתי מספר. בדרך כלל אני יכול לנחש את זה מהקשרו, אבל בפעמים אחרות אני פשוט מפספס. * ".
@Richard, קשור? כפילות מדויקת אם אתה שואל אותי. כמו כן, הציטוטים שאתה מפרט מתוארים היטב בסרט עצמו למעט שהוא משתמש בנייר בעיפרון ולא מגרד בעפר.
שבע תשובות:
cde
2016-01-04 18:12:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, המעלות צרות מדי אינן מתחילות. המקל שהוא משתמש בו עבור סמני 22 מעלות מספק את הדיוק, ומעגל רחב יותר יפצה על החלקים הקטנים, 13 מעלות. ו Pathfinder Lander (ששמו שונה ל תחנת הזיכרון של קרל סאגאן ) IMP (Imager for Mars Pathfinder) יוכל בהחלט להתאים במדויק לכל תואר שרירותי. של סיבוב. סרוו איכותי יכול להיות בעל דיוק מיקום בטווח תת התארים!

עם זאת, הסיבה העיקרית לכך שמארק משתמש בהקסדצימלי היא שהוא זקוק לדרך לתקשר עם נאס"א שמישהו יידע, מבלי שיהיה לו מותרות להיות מסוגלים לתקשר איתם איך. זו בעיה של עוף או ביצה. אין סט סטנדרטי של שפות בסיס 10. אבל משתמשים בהקסדצימלי בכל המחשבים בכל מקום, ולמזל אחד מהאסטרונאוטים האחרים היה שולחן במחשב הנייד שמארק יכול היה להשתמש בו. ללא שולחן זה, הוא היה צריך ליצור משהו מאוויר, ולקוות שהם יוכלו להשיב בצורה סבירה. ה- ASCII ל- Hexadecimal היה פרוטוקול שהוקם כבר, ושניהם יכולים להשתמש בו בקלות מבלי להמציא משהו מאפס, והטבלה סיפקה אותו.

סמן למצלמה: חשבתי שאחד מכם שמר על שולחן ASCII. וצדקתי. גבירותיי ורבותיי, אני נותן לך את החנון העל בת ג'והנסן.

ואחריו מהנדס חסר שם מיד מבין את זה.

מהנדס: אני יודע לאן הוא הולך עם זה.

כל שטות על אי יכולת לשלוח מספרים או פיסוק באמצעות סימון עשרוני היא מגוחכת, מכיוון שניתן לאיית גם מספרים וגם פיסוק, ומהנדסי מארק ונאס"א יכולים להסתדר יד קצרה כדי למנוע צורך לאיית מילים ארוכות יותר.

כמובן שתצוגת הסרט די לא מציאותית. מדוע שמהנדס כלשהו יטרח בטבלת כפל קשה יחסית לקריאה במקום בטבלה הליניארית הנפוצה הרבה יותר, הנוטים זה לצד זה Hex, Octo, Decimal ו- AlphaNumeric. מדוע לטרוח בסימן שאלה כאשר בהקסדצימלי יש סימן שאלה (0x63) והם אפילו לא טורחים להשתמש בפיסוק כאשר הם שולחים לו משהו. הם גם לא אל תשתמש במרחב, והשאיר את מארק להבין למה הם מתכוונים בהקשר.

ההערות אינן לדיון מורחב; שיחה זו הועברה לצ'אט (http://chat.stackexchange.com/rooms/52467/discussion-on-answer-by-cde-what- voordeel-does-the-hexadecimal-numeric-system-h) .
Ahmad
2016-01-04 18:11:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר שקראנו תשובה ל השאלה המדויקת בנושא מדע בדיוני & Fantasy Stack Exchange (כפי שהצביע ריצ'רד), התברר מאוד מדוע הקסדצימלי היא המערכת הטובה ביותר לתקשר איתה.

הסיבה קשורה מעט למספר הפרוסות במעגל, אלא בעיקר לפרוטוקול התקשורת המוסכם מראש.

אתה מבין, שימוש במערכת עשרונית פירושו שכל תו ב- Ascii ידרוש 3 ספרות כדי לייצג. בעוד שההקסדצימלי יכול לייצג כל תו בשתי ספרות.

כמו כן, ההקסדצימלי יקל על הבחנה ופענוח מאשר עשרוני.

שקול את רצף העשרונים הבא: 072101108108111

האמור לעיל עומד על:

  072 -> H101 -> e108 -> l108 -> l111 -> o  

אבל זה יכול להיות קל לטעות מאת:

  007 ->? 210 -> "110 -> n810 ->? 811 ->? 1 ->?  

ואילו בהקסדצימלי רצף זה יהיה: 48656c6c6f

קודם כל, מספר הספרות למטה בשליש, ושנית, שולי השגיאה מצטמצמים במידה רבה.

זה לא הגיוני. היית משטח את הסימן העשרוני בדיוק כמו שהיית עושה עם hex.
כאילו למה שהוא יבלבל או יחזור על אפס בהתחלה? האם הוא לא יכול היה באותה קלות לבלבל או לחזור על 4 בהתחלה ולקבל 44,86,56, c6, c6, f?
@cde לא זה הגיוני לחלוטין. כדי לשלוח מכתב בודד בבסיס 10 נדרש ceil (log_10 (128)) = 3 שידורים נפרדים (ברור למדי: יש להעביר כל אות יחידה). אם אתה משתמש בבסיס גדול מ -11 אתה יכול להפחית את זה יפה ל -2 שידורים נדרשים. או בעצם כן יהיה עליכם לרפד את כל הערך העשרוני שמשמעותו 50% יותר שידורים לאותה תוצאה.
תפוקת ה- @voo לא ממש דאגה למארק. זה לא הוזכר בספר או בסרט. ההבדל המעשי היה מספר שניות לכל הודעה, הבדל בקנה מידה אנושי שלא היה חשוב.
תפוקת @cde היא בהחלט דאגה. יש סצנה בספר שמראה את מארק מפענח מסרים מכיוון שנאס"א משמיטה מקום וכמה עיצורים כדי לזרז את התקשורת. וגם אם זה לא היה משנה, אף מהנדס ששווה את המלח שלהם לעולם לא יתכנן מערכת שיעילה ב 50% פחות ממה שהיא יכולה להיות ללא כל רווחים (או רוצה לעמוד מחוץ ל 50% יותר ללא סיבה טובה)
@cde ההבדל הוא לא כמה שניות להודעה, אלא כמה שניות לכל * תו *. זה להיט רוחב פס מסיבי. 50% יותר זה לא בדיחה. הקס הוא בכל מקרה הבחירה המוגדרת כברירת מחדל עבור ASCII. שימוש יעיל ברוחב הפס המצומצם להחריד היה בהחלט דאגה. IIRC מחשבתו הראשונה הייתה 26 אותיות סביב הרובר, אך הוא חשש שהם יהיו קרובים מספיק לעמימות. הבחור מהנדס. באופן אישי אני תוהה אם נאס"א לא הצליחה לשלוט על המגרש של המצלמה וגם על כן. מה שאלה זו מציעה לך?
@EdPlunkett `המצלמה ניתנת לשליטה מלאה הן בגובה והן בתנועה מצד לצד (אזימוט) על ידי מנועי צעד עם ראשי הילוכים, המספקים שדה 178 מעלות באזימוט ו -83 עד -72 מעלות בגובה 'אז כן.
@cde אם אתה יכול לבחור כרטיס לפי אזימוט, תוכל להבחין בין 3 לכרטיס על ידי הגדרת המצלמה ל- +83 מעלות, 0 מעלות, -72 מעלות. 16 * 3 == 48, המון מקום ל- [0-9a-z]. אין צורך לבזבז זמן על פענוח ASCII. כאשר הם שולחים בתים ב- hex עבור תיקון מערכת ההפעלה, 16 * 3 מבטא בקלות [0-9a-f]. אני מעדיף לשפר את הקידוד פעם אחת מאשר לבזבז שעות על תמלול תווים נוספים ופענוח ASCII.
RonaldB
2016-01-04 21:25:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המערכת ההקסדציאלית תשתמש רק ב -2 "בתים" לכל תו. במערכת העשרונית יכולות להיות אותיות או סמלים הדורשים 3 "בתים" לכל תו. אם אתה רוצה להימנע מבלבול ולהוסיף 0 מול תווים הדורשים 2 "בתים", אתה למעשה מוסיף 50% לתקשורת בהשוואה למערכת ההקסדציאלית.

בנוסף, מכיוון של Johanssen יש טבלת ASCII מסביב, רוב הסיכויים שהוא מכיל את הערך העשרוני, האוקטאלי וההקסדצימלי לכל תו. זה מקל על השימוש במערכת תקשורת מבוססת.

אל תשתמש במונח "בתים" בהקשר זה; זה מתחנן לבלבול.
לא, זה לא. בטבלה שמארק מצא היה רק ​​שבעה סיביות בינאיות ו- Hex, ללא סימון עשרוני או אוקטלי. וזה נראה מטומטם
ערך של 4 סיביות נקרא 'ניבל' (או לנגוס או לנגן). בתים הם שני ניבלים. חנונים אוהבים את משחק המילים שלהם.
המערכת ההקסדציאלית משתמשת ** בחצי בתים ** לכל תו, שכן ניתן לייצג תו הקסדצימלי יחיד באמצעות ** 4 סיביות ** (ו ** 1 בת = 8 סיביות **). תו ASCII, המורכב משני תווים הקסדצימליים, יש גודל של ** 1 בתים בדיוק **. אתה מצהיר שתו הקסדצימלי משתמש בשני בתים, שהם פי ארבעה מהמציאות.
אמרתי שהתו ההקסדצימלי משתמש בשני "בתים", ולא בשני בתים. כפי שציין ראסל בתגובה הראשונה, כדי למנוע בלבול, לא הייתי צריך להשתמש בבייט, אלא במקום לנשנש (תודה Persixty).
Mohair
2016-01-05 06:13:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שגיאות בזרם הן גם הרבה יותר ברורות עם hex מאשר עם עשרוני. לדוגמה, אם אתה מקבל את זרם הדמויות הבא, אתה יודע שמשהו לא בסדר:

141424344...

המספרים נופלים לטווח הקסום 30 -39, אותיות גדולות הן 41-5A, קטנות הן 61-7A. הרווח הוא 20. אם אתה מקבל רצף בן שתי תווים שלא מתחיל ב -3, 4, 5, 6 או 7, או שאינו "20", אז אתה יודע שיש לרצף שגיאה.

אבל אם אתה מעביר את הרצף הזה קדימה של תו אחד (מתעלם מה- "1" המוביל), זה הגיוני שוב: "ABC". אתה יכול להניח שהדמות הראשונה התבלבלה בשידור והיא אבודה, אך שאר השידור הוא קריא. זה יהיה הרבה יותר קשה לעשות זאת עם עשרוני.

עשרוני יהיה פשוט יותר. אם הדמות הראשונה של 3 אינה 0, 1 או 2, אז משהו השתבש. כמו כן הם לא השתמשו בתו החלל, או בכל פיסוק אחר.
keshlam
2016-01-05 03:07:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

16 עמדות קלות יותר לאדם לקרוא במבט חטוף ממה שהיו 10. שושנה מצפן היא מערכת בעלת 16 מיקומים (N, NNE NE, ENE ...). כעת נסה לחשוב על מעגל נפוץ המחולק לעשיריות. אין באמת הרבה, ואנחנו לא רגילים לקרוא אותם.

יש יתרון עדין יותר ל- hex ascii: הסיבית הגבוהה ביותר לעולם לא תוגדר. אם אתה רואה ספרה משושה הגדולה מ- 7, היא חייבת להיות ספרה שנייה של ה- chsracter. זה נותן לך דרך מהירה להבין שהורדת ספרה בזמן תמלול, מכיוון שמחצית הספרות השנייה הן 7 או יותר.

אבל כן, זה בעיקר עניין של "אנו הגיקים כבר יודעים קוד מתאים; רבים מאיתנו יכולים לשחזר את רובו מהזיכרון. יהיה קל מאוד להתמודד עם המכונות ... מדוע לא. "

ובכן ... מבחינה טכנית, בסרט (ובספר) יש 17 עמדות ... אני לא בטוח כמה פחות עמדות זה ** קשה יותר מיותר עמדות ... אין ספק שארבע קל יותר מ- 8 קל יותר מ 16 ...
פחות קל יותר לקריאה, אך נוקט בצעדים רבים כדי לשלוח את אותו מידע. זהו מצפון המנסה למצוא את האיזון בין תמציתיות לבין עמידות לטעויות (כאשר זו האחרונה כוללת גם עייפות אנושית).
האם ראוי לציין כי מארק 'מפיל' באופן קבוע חלק מהספרות כשהוא מעביר אותן מזיכרונו על הקרקע?
@Richard: כן. תכנון סביב הרכיב הכי פחות אמין - האדם.
FlashCactus
2016-01-05 05:50:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שנאמר ברוב התשובות האחרות, מספרים הקסדצימאליים (ובאופן כללי יותר, בסיס -2 ^ n) הם הסטנדרט בכל המחשבים.

אך ישנה סיבה מעשית אחרת: כאשר מעצבים מערכת תקשורת הכוללת בני אדם, רוצים למקסם את התפוקה תוך כדי מזעור האפשרות לטעות אנושית. ובמונחים של טעות אנוש, סימון הקסדצימלי הוא הרבה יותר נוח בעת המרה ל- ASCII, מכיוון שמאחר שכל תו באורך של בת אחד, הוא מיוצג על ידי בדיוק 2 ספרות הקסדצימליות. לשם השוואה, בעשרוני בייט יהיה בערך 2.408 ספרות לבייט במקרה של סטרימינג רציף (מה שמגדיל מאוד את הטעות האנושית), או 3 כאשר מקודדים כל תו בנפרד (מה שמפחית את התפוקה תוך הגדלת הסבירות לטעות, כפי שיש לאחר מכן להמיר את הספרות למספר לאחר מכן ולהתאים את המספרים לטבלה לינארית במקום להשתמש בטבלת ה- ASCII 16x16 הטבעית יותר כאשר הספרה הראשונה היא קואורדינטה אחת והספרה השנייה היא השנייה). בנוסף, התאמה מושלמת זו מבטלת את השאלה באיזה אופן העברה להשתמש (רציף או לפי תו).

הסטנדרט היה אמור להיות אוקטלי, כאשר אורכי המילה והבתים היו משתנים יותר ... אבל ברגע שננעלנו בתים של 8 סיביות, hex השתלט.
ScienceFictionFan
2016-01-26 08:26:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל מה שטוב ויפה אבל בבקשה תגיד לי איך זה לא יהיה פשוט יותר לתמלול. זה מה שחשבתי עליו כשהתחיל לעבוד על זה בסרט: 1. בעזרת המספרים 5,4,3,2,1 ... צור טבלת סגנון "ASCII" משלך עם 52 אותיות, 20 ספרות, פיסוק ומרחב נדרשים. יש לך 120 שילובים שם אם אני לא טועה. אז 11111 יכול להיות A. 11112 יכול להיות B. הצבע על מספר והשהה 2 שניות ואז וסובב את המצלמה 360 מעלות ואז הצבע על המספר הבא כדי להבטיח שזוהים ספרות חוזרות. אם למצלמה יכולות פנורמה אנכיות, עליה לעלות ולמטה לכל החללים. זה יאפס כל מילה לפחות כדי לעזור לאותיות שהוחמצו.

אז אני זקוק רק ל -5 סימנים כדי להצביע על מה שקל יותר לעקוב אחרי 16 או כל דבר אחר. בנוסף יש לי יותר "דחיסה" שידורים מהירים יותר.

כתוב את זה על שלט ותן להם לצלם את ההוראות שלך. מה אני מפספס?

מה שחסר לך הוא שאתה מציע להמציא שפה חדשה לחלוטין, ללא שימוש בשפה כלשהי, ללמד את השפה הזו לאחרים, כפתרון פשוט יותר מאשר להשתמש בשפה סטנדרטית מבוססת. כמו כן, מכיוון שעליך לעצור ולשלוח באופן ברור כל ספרה, אתה מדבר על שימוש בחמש ספרות לכל אות, במקום שתיים, מה שאומר שהאטת את התקשורת כך שתוכל לשלוח רק 40% מהמידע באותה כמות של זמן.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...