שְׁאֵלָה:
האם האביר האפל לא היה נגד הריגת פושעים?
stark
2016-03-29 23:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב באטמן מול סופרמן , למה לבאטמן אין שום בעיה להרוג גונים בזמן שהוא מציל את מרתה קנט, כשאנחנו יודעים שהאביר האפל נוטה לדין פושעים כדין ולא להרוג אותם, מהקודם טיולים של באטמן?

באטמן _הוא נהרג בסרטים קודמים, ראה למשל: __ ["סרט הסרט BATMAN Kill Count Supercut"] (https://www.youtube.com/watch?v=psVIG7YvdjM) __
שתי תשובות נהדרות למטה, אבל רציתי להוסיף שסניידר אמר שהבאטמן הזה מושחת מבחינה מוסרית. הוא עושה את זה שנים והשנים האלה גבו את מחירם. כמו כן, בקומיקס, באטמן הרג, אם כי הוא הודה שמעולם לא הייתה הבחירה הראשונה שלו או משהו שהוא נהנה ממנו
באטמן של סניידר מבוסס על קומיקס "באטמן: האפל חוזר". סיפור ארוך קצר: לא להרוג גונים לא עובד ובאטמן זקן ועייף מכדי להמשיך בזה, כך שהוא מתחיל להיות ממש אלים ולפעמים להרוג אנשים.
שתיים תשובות:
KutuluMike
2016-03-30 00:59:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלה זו עלתה די הרבה מאז ש שחר הצדק יצא, ולמרות שאני חושב שזו ביקורת הוגנת על באטמן של זאק סניידר, השאלה בדרך כלל ממוסגרת באופן שיש בו כמה בעיות : הרעיון שבאטמן זה הורג ללא סיבה, הרעיון שהסרט לעולם לא מסביר מדוע באטמן זה "השתנה", והרעיון שבאטמן בכלל לא הורג אנשים.

קודם כל, זה חשוב לזכור, כמו בכל אתחול אחר של באטמן, שמדובר ב דמות חדשה לגמרי , שנוצרה על ידי "מנהל הקריאייטיב" של DC מורחב "זאק סניידר וכותביו השונים עבור שחר של צדק וזה המשכי. ברור שהוא משתמש בשם ובדמיון ובסיפור הרקע הכללי מדמות הקומיקס של DC שעליו מבוססים סרטיו. אבל כמו שקאל אל קיבל אישיות חדשה, לברוס וויין יש אישיות חדשה ומקורית משלו בסרט זה. אז זה לא תקף לומר שהתנהגותו אינה עולה בקנה אחד עם פעולות קודמות או פילוסופיה, מכיוון שאין כאלה. ה- DCEU ברוס וויין מעולם לא היה באף סרט אחר לפני כן, כך שמעשיו ב שחר הצדק הם כל מה שיש לנו להמשיך.

שנית, הסרט מנסה (אבל אולי לא מצליח) להעלות את הרעיון שבאטמן לא תמיד היה כזה. אלפרד בושש שוב ושוב את ברוס על מה שהוא עושה ואיך הוא עושה את זה, ויש שיחות מרובות על הרעיון שגות'אם בסופו של דבר משחית את כל הגברים הטובים. למרות שהם עדיין לא נכנסים הרבה לסיפור הרקע של באטמן, המשמעות החזקה מאוד היא שהג'וקר עשה משהו נורא להפליא - כנראה כרוך במותו של רובין, שהתביעה שאנחנו רואים בסרט - שאף הוביל את ברוס ל לפרוש ממאבק בפשע. רק הגעתו של סופרמן וההרס שהוא גרם הם שהובילו את ברוס לחזור לעסקים, וחוויותיו גרמו לו להיות חשוך ומבולבל וכועס. אז, בתור באטמן, הוא עכשיו עושה את הדבר הלא נכון כי הוא מאפשר לכעס שלו להתגבר עליו.

הסצנה האחרונה בסרט, בין ברוס לדיאנה, כמעט יוצאת ואומרת זאת. ברוס טוען שהוא איכזב את קלארק במעשיו, אבל הוא הולך לעשות טוב יותר ולהשלים אותו. נראה כי סניידר מוביל את ברוס בתהליך של פיתוח דמויות שבו הוא מכיר בסכנה ובנפילה של התנהגותו הקודמת, ושואף לעשות טוב יותר.

שלישית, ואולי החשוב ביותר, באטמן הוא לא תמיד סוטה מהרג אנשים. באטמן ב שחר הצדק אולי גלוי יותר בנושא, והם עשויים להראות את זה באופן ברור יותר על המסך, אבל ב פחות או יותר כל סרט באטמן עד היום באטמן עשה דברים שלא יכול היה להשאיר את המטרה בחיים, עד וכולל ירי טילים לעבר אנשים מהבאטמוביל. לבאטמן, בחומר הקומי המקורי, יש "קוד מוסרי" נגד הריגת אנשים, אך הרבה זה הוא המומנטום הנובע מתקופת הזהב של הקומיקס, ובמיוחד בתקופת השליטה של ​​CCA, כשהגיבור היה לעולם לא יורשו ל לפגוע במישהו על הפאנל. כבר אז אירעה יותר מאחד בקומיקס - כבר בשנות הארבעים שלפני שנות ה- CCA - שם בבטמן הורג מישהו בדם קר.

באטמן הורג בדם קר !!! # 2: _ באטמן נועל מחתרת נבל ומרעיב אותו_
עדיף לפרט מעט על CCA
Ankit Sharma
2016-10-11 00:10:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

KutuluMike ענה על זה די טוב אבל הנה מה שזאק סניידר אמר בעצמו:

ניסיתי לעשות את זה בצורה טכנית. יש סרטון יוטיוב נהדר שמציג את כל ההריגות בסרטי כריסטופר נולאן למרות שהיינו תופסים אותם כסרטים שבהם הוא לא הורג אף אחד. אני חושב שיש 42 הריגות פוטנציאליות שבאטמן עושה! כמו כן, הוא חוזר לאחור וכולל אפילו את סרטי טים ברטון באטמן שממנו נובע המוניטין הזה כבחור שלא הורג.

אז ניסיתי לעשות זאת על ידי פרוקסי. תירה במכונית בה הם נמצאים, המכונית מתפוצצת או שהרימון ייעלם ביד הבחור, או כשהוא יורה במיכל והבחור די מדליק את הטנק [עצמו]. אני רואה את זה שהוא לא הורג ישירות, אבל אם האיש הרע קשור לדבר שקורה לפוצץ, הוא היה אומר שזו לא באמת הבעיה שלי.

קצת יותר כמו הריגה מאשר רצח, למרות שהייתי אומר שבספר הקומיקס של פרנק מילר שאני מתייחס אליו, הוא הורג כל הזמן. יש סצנה מהרומן הגרפי שבו הוא מתנפץ דרך קיר, לוקח את המקלע של הבחור ... לקחתי את הוויניטה הקטנה הזו מסצנה ב"האביר האפל חוזר ", ובסוף זה הוא יורה בבחור ממש בין העיניים עם המקלע. ירייה אחת. כמובן שהלכתי למיכל הדלק, וכל החבר'ה איתי אני עובד היה כמו 'אתה חייב לירות לו בראש' כי כולם חובבי קומיקס, ואני הייתי כמו 'אני לא הולך להיות הבחור שעושה את זה! - {Source: heyuguys.com}

הנה הסרטון ההוא:

אפילו התשובה של KutuluMike הזכירה את הסרטון הזה.

ולהלן הראיון המלא של זאק סניידר:שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...