שְׁאֵלָה:
מדוע "הרשת החברתית" נוצרה כל כך מהר אחרי שפייסבוק המריאה?
bogen
2013-05-02 21:16:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסרט שוחרר בשנת 2010 והיה עליו להתחיל לתכנן לפחות 1-2 שנים לפני כן. נראה שזה היה מהיר להפליא לאחר שפייסבוק שוחררה לכל העולם והמריאה. מה הסיבה לכך?

פייסבוק הייתה בירידה * מסיבית *, אז זה נתן לה יותר תאוצה.
ראוי גם לציין שהסרט אכן התבסס על הספר [* המיליארדרים המקריים *] (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Accidental_Billionaires) שנכתב בשנת 2009.
הכל קשור לבנימין (ברגס)
שתיים תשובות:
jlmcdonald
2013-05-02 21:30:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במובנים מסוימים, שאלת "מה הסיבה לכך" עשויה להיות לא התחלה של שאלה, משום שהסיבה האולטימטיבית מדוע סרט כלשהו נוצר היא שמפיק חושב שזה רעיון טוב. ובוודאי, העובדה שפייסבוק נפתחה לכולם בסוף 2006, נראה כאילו מסגרת הזמן דחוסה למדי כדי להוציא את הסרט, אך חשוב לזכור שפייסבוק הייתה קיימת מספר שנים לפני כן - כל מכללות. ילד בארה"ב ידע על כך בסוף 2004. אז גם אם סורקין התחיל את המחקר שלו בשנת 2008, זה 4 שנים לאחר שהתברר שזה יכול להיות סיפור טוב, הרבה פחות זמן ממה שלקח ל אפס כהה שלושים להשתחרר ודי להשוות ל יונייטד 93 .

אני חושב שחשוב גם לציין שסורקין (וסוני תמונות שהפיקו אותו) לא הגיעו עם הרעיון; אלא, המו"ל של הספר המיליארדרים המקריים מכר באופן פעיל את זכויות הסרט לפני צאת הספר. על פי ראיון שסורקין העניק:

אתה עדיין צריך למצוא את וולדו שם איפשהו. כך זה התחיל: קיבלתי הצעת ספר בת 14 עמודים שבן מזריץ 'כתב להוצאה שלו לספר שהוא עתיד לכנות המיליארדרים המקריים. המו"ל ערך בו זמנית קניות למכירת סרטים. ככה זה נפער לי בידיים. קראתי אותו ובאיזשהו מקום בעמוד שלוש אמרתי שכן. זה היה המהיר ביותר שאמרתי כן לכל דבר.

אבל בן עדיין לא כתב את הספר, והנחתי שסוני תרצה שאמתין לבן שיכתוב את הספר, ואני אתחיל. בעוד שנה. הם רצו שאתחיל מיד. בן ואני טיפלנו באותו זמן במחקר שלנו, בערך בקווים מקבילים.

(מתוך http://www.wga.org/content/default. aspx? id = 4348)

* אפס כהה שלושים * הוא לא נקודת השוואה טובה, מכיוון שעבדו על הסרט זמן מה לפני שנמצא בן לאדן. במקור זה יהיה סרט על החיפוש הארוך וחסר התועלת.
זה מעניין ... לא ידעתי את זה. תודה שציינת את זה.
Ankit
2013-05-03 13:38:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שאנו כבר יודעים ש'הרשת החברתית 'התבססה על ספר בשם' המיליארדרים המקריים 'מאת בן מזריץ'. אם תבדוק את הערך ב ערך בויקיפדיה הוא אומר לנו משהו על ההפקה.

התסריטאי אהרון סורקין אמר, "מה שמשך אותי ל [פרויקט הסרט] לא היה מה לעשות ההמצאה עצמה היא מודרנית ככל שהיא נעשית, אבל הסיפור ישן כמו סיפור סיפורים; נושאי החברות, הנאמנות, הקנאה, המעמד והעוצמה. קיבלתי הצעה של 14 דפים שבן מזריך כתב למו"ל שלו עבור abook הוא התכוון להתקשר למיליארדרים המקריים. המו"ל חיפש אותו בו זמנית למכירת סרטים. ככה זה הצטבר לי בידיים. קראתי את זה ובאיזשהו מקום בעמוד השלישי יסאיד כן. זה הכי מהר שאמרתי כן לכלום. אבל בן עדיין לא כתב את הספר, והנחתי שסוני תרצה שאחכה שבן יכתוב את הספר ואני אתחיל בעוד שנה. הם רצו שאתחיל מיד. בן ואני היינו סוג של עושה את החיפוש שלנו באותו זמן, בערך בקווים מקבילים. "

עם זאת, על פי סורקין, מזריץ 'לא שלח לו חומר מספרו כפי שכתב אותו: "פעמיים-שלוש היינו נפגשים. הייתי הולך לבוסטון, או שניפגש בניו יורק, סוג של השוואה בין הערות ומידע משותף, אבל את הספר לא ראיתי עד שהוא גמור עם זה. כשראיתי את הספר, כנראה שסיימתי את התסריט ב 80 אחוז. "סורקין פירט:

אז זה כמו שהספר והתסריט לסרט הזה כמעט נכתבו במקביל.

אז כשהספר יצא בשנת 2009, די מהר הסרט יצא לאקרנים בשנת 2010. אז הנקודה שלי היא - הפקת הרשת החברתית רק עקבה אחר הפקת הספר - המיליארדרים המקריים. מה היה סיפור מעניין באותה תקופה. אז זה רק מקרי שפרסומו של הסרט ותנופת הפייסבוק התרחשו במקביל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...