שְׁאֵלָה:
מדוע הנסיך הנס מועיל כל כך כלפי אלזה?
HugoRune
2014-06-15 01:07:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב סרט דיסני "Frozen" משנת 2013, כשהוא מוביל את מסיבת החיפוש אחר המלכה אלזה, הנסיך האנס ממלא את תפקיד הגיבור המדהים; כמעט קצת מושלם מדי.

הוא מסכן את חייו בלחימה עם גולם השלג כדי להגיע לאלזה, לאחר ששני המתנקשים בווסלטון כבר יצאו לדרך, ואז קופץ לקרב בין אלזה לווסלטונים, עוצר אלזה מלהרוג את המתנקש המובס ולאבד את כל התקווה לגאולה על ידי מתן עצות חכמים ("אל תהפוך למפלצת שהם חוששים שתהיה"), ואז מצילה את חייה ממתקפת הגניבה של האחר מתנקש, קופץ על תוקף שמניף קשת תעלה טעונה.

זה פשוט נראה מועיל מדי עבור מי שמאוחר יותר מודה שהוא תכנן מלכתחילה "לארגן תאונה" למלכה לאחר שהתחתן עם אחותה. .

מאוחר יותר אין לו בעיות להשאיר את הנסיכה אנה למות, ולתקוף את אלזה מאחור.

אז מדוע הנס הנס את הסיכויים המושלמים האלה להיפטר מאלזה?

שמונה תשובות:
System Down
2014-06-17 23:52:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink
המניע העיקרי של הנסיך הנס הוא להיות מלך ארנדל. לשם כך, שני דברים חייבים לקרות תחילה:
  1. עליו להתחתן עם הנסיכה אנה ('כיורשת, אלזה הייתה עדיפה, כמובן, אך איש לא הגיע איתה לשום מקום. אז הוא פנה לאנה).

  2. המלכה אלזה צריכה למות.

אחרי שאלזה בורחת ארנדל ואנה הולכת אחריה. התוכניות של הנס שלה מושהות. גם אלזה וגם אנה מחוץ להישג ידו. אז הוא צריך לשחק ב"בחור טוב "בינתיים ולהחזיר את זמנו. כשסוסה של אנה חוזר לבדו תוכניותיו כעת בסכנה. הוא זקוק לאנה בחיים כדי להתחתן איתה. תור למסיבת ההצלה. בסופו של דבר המסיבה נקלעת לאלזה, אך אין אנה באופק. הוא עדיין לא יכול להרוג את אלזה או שמישהו יפגע בה מכיוון שזה יסכן את הסיכוי שלו להתחתן עם אנה. אז עכשיו הוא צריך לשמור על אלזה חיה ובטוחה עד שהוא יכול למצוא את אחותה, כלומר היה עליו לחלץ אותה מהמתנקשים ואז להחזיר אותה בשלום לארנדל. למרות שהוא אכן שומר אותה תחת נעילה ומפתח.

כאשר אנה לבסוף מגיעה לארנדל, כל החלקים בתוכנית האב של הנס נמצאים במקום. הוא משלה את כולם לחשוב שאנה מתה וחלק עמו נדרים לנישואין ומורה על הוצאתה להורג של אלזה. אילו הדברים היו הולכים בדרכו הוא היה הופך למלך האנס מארנדל.

Trav
2015-01-05 06:07:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנסיכה אנה ככל הנראה לא הייתה מסכימה להתחתן עם הנס אם הפרט עליו הוא אחראי היה גורם למותה של אלזה, למרות שהוא עצמו לא גרם לכך. כשאנה מבקשת מהנשא "נשיקת אהבה אמיתית" ובידיעה שהוא לא יכול למסור, עלילתו הסמויה לא תוכל להמשיך בכוונותיו האמיתיות. המוות אחרי דבר נדרי הנישואין הבלתי מוכרים היה טיפשי טיפה, אך מבחינה טכנית הנסיכה אנה אכן הותירה אותו אחראי כשעזבה. אני מודה שהוא די דק.

Stephan
2014-06-17 18:44:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל מה שהנסיך הנס עשה עד לאותה נקודה היה לחזר אחרי אנה.

עזרה לה להציל את אחותה היא כרטיס הזהב שלו להבטחת חסד של אנה, וזה חשוב אם הוא מקווה להתחתן עם אנה. זהו חלק מכריע בתכניתו לתפוס את השליטה בממלכה, והוא אינו מפסיר שום הזדמנות להמשיך ולהותיר עליה רושם טוב ... עד לנקודה בה הוא לומד שאנה תמות מהפצע שאלזה נגרמה לו. אותה.

ברגע שהנס מאמין שהוא מסוגל להיפטר משתי הנסיכות - וללא כל סיכון לתדמיתו הציבורית - הוא כבר לא רואה צורך לשמור על חזיתו מול אנה, והוא חופשי לחשוף את הצבעים האמיתיים שלו.

Anthony Blues
2016-06-30 15:31:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה שהנס עשה זאת הייתה לבסס את אמונו כעוזר או גיבור של ארנדל בכך שהוא אחד הבודדים שדבוק באלזה, בדרך זו, ברגע שהוא נשוי לאנה ואלזה נפטר מתאונה הוא לא לשאת בכל אשמה כשניסה להציל אותה לפני כן. היה חשוב גם שהחורף יוחזר לקיץ, אך ברגע שהשתכנע שלא יכול לקרות, הוא החליט להרוג את אלזה מוקדם ולצבוע אותה כמפלצת שהרגה את אחותה שלה, ובכך הפך את עצמו להיות גיבור אשר פירושו גם שנישואיו לאנה כבר אינם נחוצים.

fizza
2015-02-13 18:51:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהנסיך האנס רצה להיות מלך ארנדל, והוא צריך להתחתן עם הנסיכה אנה להרוג את אלזה מכיוון שאלזה הפכה למלכה מכיוון שלא היה איש במשפחה ואלזה הייתה זקנה ולכן אם אלזה תמות הנס יהפוך למלך כבעלה של אנה. הוא צריך לשמור על הדימוי שלו ולכן הוא מספר לכולם שהוא התחתן עם אנה ואנה נרצחה על ידי אחרים, בדרך זו כולם מסכימים להרוג את אלזה כי בעיניהם אלזה הייתה אדם אכזרי ואנוכי. לאחר שאלזה ולא אנה קיימות הוא יכול להכתיר אותו כמלך, אך עד מהרה הוא לא הצליח בתוכניות הרעות שלו.

Misskissmtl
2020-03-03 05:55:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מסתכל על הנס רגע לפני שהוא מזנק הוא מרים את מבטו במהירות. הוא ראה את נברשת הקרח ומכוון אליו את הקשת.

James
2015-11-02 23:01:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלזה התגוננה רק נגד שני גברים שניסו להרוג אותה. היא לא תיחשב כמפלצת בלתי ניתנת לפדיון גם אם היא הרגה את הגברים. הם אלו שפלשו לארמונה עם קשתות והחלו לירות. היא התחננה בפניהם שיפסיקו, אבל הם המשיכו להגיע. היא נאלצה להילחם כדי לשרוד. הם אלה שניסו להרוג אותה וסירבו להפסיק גם לאחר שהנס התערב. אלזה נעצרה.

אלזה תהיה חרטה מאוד ותחוש בנטל אשמתה בגלל מה שקרה. היא לא הייתה שם כדי להרוג אנשים, היא רק רצתה להגן על עצמה. לדעתי, היא תהיה מוצדקת מוסרית מהגנה עצמית.

באשר להנס, הוא רצה שאלזה תראה כמפלצת לשומרי ארנדל. לאחר מכן כיוון את הקשת אל הנברשת כדי לנסות להרוג אותה דרך הנברשת.

Newstein
2019-09-03 20:46:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, ראשית אני לא מבין מדוע כולם חושבים שהוא בחור רע. אתה תגיד שהוא ניסה להרוג את אלזה ואת אנה אבל זה לא נכון שבגלל אלזה כל האוכלוסייה תיכחד. שנית, הייתה זו אלזה שכמעט הרגה את אנה פעמיים. ובקשר להרוג את אלזה היטב היא היוותה איום על כל העולם ולכן הבחירה היא נסיכת דיסני אחת לעומת כל אזרחי ארנדייל ולכן הוא בחר נכון. אז אם לאלזה יש לב טהור כך גם להנס ואם להנס הוא רשע אז אלזה תחליט עכשיו.

הי ניובשטיין, זה לא ממש עונה על השאלה העומדת בפנינו. אתה יכול לטפל בזה ולשלב את זה בתשובתך?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...