שְׁאֵלָה:
איך ידע ת'רש שקטניס התיידדה עם רו במשחקי הרעב?
Flimzy
2012-05-14 08:21:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במשחקי הרעב, קטניס מותקפת על ידי ציפורן, אך ניצלה ברגע האחרון שבו ת'ריס הורג את ציפורן. ת'רש נמצא אז במצב להרוג גם את קטניס, אבל אומר (מצטט מהזיכרון):

רק פעם אחת, שנים עשר. עבור Rue.

ואז רץ חזרה ליער.

איך ידע ת'רש שקטניס התיידדה עם Rue?

ארבע תשובות:
DForck42
2012-05-14 10:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אני זוכר, כיוון שציפורן הצמידה את קטניס ועומדת להרוג אותה, שתי הנשים חולקות דיאלוג כלשהו על Rue. תריס שומע זאת והורג את ציפורן.

אז כדי לנסח מחדש את זה, ציפורן התלהבה ממותה של רו ותרש שמע אותה והרג אותה בכעסו, אך גם הציל את קטניס על הכרת התודה כלפיה על כך שדאגה אותה מכיוון שהוא ורו שניהם ממחוז 11.

Bill the Lizard
2012-05-14 17:07:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בנוסף לשימוע השיחה בין קטניס לציפורן בזירה, יתכן שתרש גם הבחין שרו "צל" על קטניס במהלך האימונים. זה עשוי להעניק אמינות לסיפור של קטניס.

כמו כן, אם אני זוכר את שניהם נכון, אני חושב שהיה קצת יותר דיאלוג בספר בין תריס לקטניס במהלך הסצנה בזירה. הוא שואל אותה אם מה ששמע נכון היה, מי הרג את רו, אם קטניס הרג את המחווה האחרת וכו '.

cde
2015-11-24 09:13:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מתוך התמליל:

ציפורן: עכשיו, חבל שלא תוכל לעזור לחברך הקטן. הילדה הקטנה ההיא ... איך קראו לה שוב?
ציפורן: רו?
ציפורן: כן. ובכן הרגנו אותה. ועכשיו ... אנחנו הולכים להרוג אותך ...
[תריס מושך את ציפורן מקטניס, מצמיד אותה בצווארה כנגד קרן השפע]
תריס: אתה הורג אותה?
ציפורן: לא! תריס: אני שומע אותך!
ציפורן: קאטו!
תריס: תצעק את שמה!
ציפורן: קאטו!
תריס: אמור את שמה! [טורק ציפורן על הקיר עד שהיא מתה]
תריס [לקטניס]: רק הפעם שתים עשרה. עבור Rue!

כל חלק הדו-שיח מתרחש תוך 20 שניות. ת'ריס תפסה את ציפורן תוך 4 שניות לאחר שהיא אומרת הרגנו אותה . הדיאלוג שבו טריש שואל את ציפורן אם היא הרגה אותו [רטורית], הוא עמום על ידי ציפורן שצועק לקאטו אז בהאזנה ראשונה אתה עלול לפספס את זה, אבל ברור שהוא שם ראה את הקליפ למטה.

אז בין המילים של ציפורן למושג הבריתות שהמחוות מאומנות ליצור, Thresh ידע בבירור מה קרה.

בספר, הסצנה משחקת קצת אחרת . הוא שואל את קטניס על מה שציפורן אמרה תחילה לפני שהחליט לתת לה מעבר חד פעמי:

"תשכח מזה, מחוז יב. אנחנו נהרוג אותך. בדיוק כמו שעשינו את בעל בריתך הקטנה והעלוב. . . מה היה השם שלה? זה שקפץ בין העצים? להצטער? ובכן, ראשית Rue, ואז אתה, ואז אני חושב שאנחנו פשוט נותנים לטבע לדאוג לילד המאהב. איך זה נשמע?" שואל ציפורן. "עכשיו, מאיפה להתחיל?"

[ציפורן משחקת עם הטרף שלה, ת'רש מושך אותה למעלה]

כשהוא צועק, אני קופץ, מעולם לא שמעתי אותו מדבר מעל למלמל. "מה עשית לילדה הקטנה ההיא? אתה הורג אותה? " ציפורן מסתובבת לאחור על ארבע, כמו חרק מטורף, המום מכדי אפילו לקרוא לקאטו. "לא! לא, זה לא הייתי! " "אמרת את שמה. שמעתי אותך. אתה הורג אותה? " מחשבה אחרת מביאה גל זעם רענן לתוויו. "חתכת אותה כמו שחתכת את הבחורה הזאת כאן?" לא טוב לרוץ. והחרטום שלי ריק, החץ הטעון האחרון הלך לכיוון ציפורן. אני לכוד ברק עיניו החומות מוזהבות מוזרות. "למה התכוונה? על כך שרו הוא בעל בריתך? " "אני - אני - התחברנו. פוצץ את האספקה. ניסיתי להציל אותה, כן. אבל הוא הגיע לשם קודם. מחוז ראשון, "אני אומר. אולי אם הוא יודע שעזרתי לרו, הוא לא יבחר באיזה סוף איטי וסדיסטי בשבילי. "והרגת אותו?" הוא דורש. "כן. הרגתי אותו. וקברתי אותה בפרחים, ”אני אומר. "ושרתי אותה לישון." דמעות קופצות בעיניי. המתח, המאבק יוצא ממני בזיכרון. ואני המומה מרו, והכאב בראשי, והפחד שלי מת'רש, והגניחה של הילדה הגוססת כמה מטרים משם. "לישון?" ת'רש אומר בעצב. "למוות. שרתי עד שהיא מתה, ”אני אומרת. "המחוז שלך. . . הם שלחו לי לחם. " היד שלי מושיטה יד אך לא אל חץ שאני יודע שלעולם לא אגיע אליו. רק כדי לנגב את האף. "תעשה את זה מהר, בסדר, תריס?" רגשות סותרים חוצים את פניו של תריס. הוא מוריד את הסלע ומצביע עלי, כמעט בהאשמה. "רק בפעם אחת, שחררתי אותך. לילדה הקטנה. אתה ואני, אנחנו אפילו אז. לא חייב יותר. אתה מבין? "

macpro75
2017-04-17 08:59:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ציפורן: כן. ובכן הרגנו אותה. ועכשיו ... אנחנו נהרוג אותך ... [תריס מושך את ציפורן מקטניס, מצמיד אותה בצווארה נגד קרן השפע]
ת'רש: אתה הורג אותה?
ציפורן: לא!
ת'רש : אני שומע אותך!
ציפורן: קאטו!
תריס: תצעק את שמה!
ציפורן: קאטו!
תריס: אמור את שמה! [טורק ציפורן על הקיר עד שהיא מתה]
תריס [לקטניס]: רק הפעם שתים עשרה. עבור Rue!

זה דבר קטן, אבל אני תמיד שומע מה ת'רש אומר לציפורן אחרת. תמיד חשבתי שתרש אומר, "אמרת את שמה!" ואילו ציפורן צורחת לקאטו. ביצוע הדיאלוג שלהם:

ת'רש: אתה הורג אותה?
ציפורן: לא!
ת'רש: אני שומע אותך!
ציפורן: קאטו!
ת'ש: אמרת שמה!
ציפורן: קאטו!
תריס: אמרת את שמה!

טעיתי כל הזמן הזה?

בלי קשר, בספרים (IIRC) קטניס מדבר קצת על "בשל" והדינמיקה הזו מתייחסת במיוחד לגבי החלטתו של תריס לחסוך מקטניס:

רגשות סותרים חוצים את Thresh פָּנִים. הוא מוריד את הסלע ומצביע עלי, כמעט בהאשמה. "רק בפעם אחת, שחררתי אותך. לילדה הקטנה. אתה ואני, אנחנו אפילו אז. לא חייב יותר. אתה מבין?" אני מהנהן כי אני כן מבין. בערך בשל. על שנאת זה. אני מבין שאם ת'רש ינצח, הוא יצטרך לחזור ולהתמודד עם מחוז שכבר הפר את כל הכללים כדי להודות לי, והוא גם מפר את החוקים כדי להודות לי. ואני מבין שכרגע ת'רש לא מתנגש בגולגולת שלי.

קולינס, סוזן. משחקי הרעב (טרילוגיית משחקי הרעב, ספר 1) (עמ '288). Scholastic Inc .. מהדורת קינדל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...